Aktualności

„Dobre praktyki w leczeniu uzależnień” w Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji – Szkoła Terapeutów Uzależnień „Brok”

Mieliśmy zaszczyt uczestniczenia w konferencji pn. „Dobre praktyki w leczeniu uzależnień” w Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji – Szkoła Terapeutów Uzależnień „Brok”. To był dobry czas, w którym mogliśmy zaprezentować nasze działania wspierające osoby uzależnione, które zgłaszają się o pomoc do naszej Fundacji.

czytaj więcej

Realizacja zadania z zakresu zdrowia publicznego

Od marca br. Fundacja Żyć Zgodnie im.ks. Piotra Świtajskiego rozpoczęła zadanie z zakresu zdrowia publicznego związanego z problemami alkoholowymi i narkotykowymi realizowanego dla Gminy Kwidzyn. Uzależnienie od alkoholu czy narkotyków to częsty problem społeczny, który pojawia się w każdym środowisku bezwzględu na jego status materialny, stopień wykształcenia, lokalizację, a nawet…

czytaj więcej

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbędzie się w dniach od 22 do 28 lutego. Każda osoba zainteresowana będzie mogła w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną. W Kwidzynie taki punkt znajduje się w budynku Sądu Rejonowego w Kwidzynie, Plac Plebiscytowy, telefon (55) 262-45-49. Wsparcie będzie również oferowane…

czytaj więcej

14 rocznica grupy AA DOROTA

W dniu 18 lutego swoją 14 rocznicę obchodzili członkowie grupy AA DOROTA. Z tej okazji odbyła się uroczystość, na którą zaproszeni zostali wszyscy członkowie wraz z rodzinami. Zarząd Fundacji Żyć Zgodnie życzy całej grupie wytrwałości dla każdego, trwajcie i wspierajcie się nawzajem.

czytaj więcej

Warsztaty muzyczne

W najbliższą sobotę 11 lutego ruszają warsztaty muzyczne „nauka gry na gitarze”, które odbędą się w budynku naszej fundacji w godzinach od 10 do 15. Warsztaty są bezpłatne. Zapraszamy wszystkie chętne osoby (liczba miejsc ograniczona). Każdy z uczestników musi przynieść swoją własną gitarę.

czytaj więcej

Nowe warsztaty

Zapraszamy na cykl nowych warsztatów, które odbywać się będą w naszej Fundacji. Każdy ostatni piątek miesiąca godzina 19.00-20.00 to czas warsztatów dla kobiet z Opiekunem Kobiecego Piękna najbliższy czas 27 stycznia 2023 podstawy pielęgnacji twarzy, porozmawiamy o nawykach i dobierzemy podkład idealny.

czytaj więcej

Ośrodek Interwencji Kryzysowej 2023

Od dnia 02.01.2023r. zadanie publiczne zlecone przez Powiat Kwidzyński pn. „Ośrodek Interwencji Kryzysowej” wykonywane jest przez Fundację „Żyć Zgodnie” im. ks. Piotra Świtajskiego. Ośrodek mieści się w siedzibie Fundacji w Kwidzynie przy ulicy Braterstwa Narodów 59. szczegóły na stronie http://zyc-zgodnie.pl/osrodek-interwencji-kryzysowej/

czytaj więcej

Grupa wsparcia

W ramach ośrodka zaczęła działać grupa wsparcia dla osób doświadczających trudności w sytuacjach problemowych. Spotkania odbywją się w każdy piątek od godziny 18:00 w siedzibie Fundacji Żyć Zgodnie.

czytaj więcej